76ersi svladali Cavalierse, Lakersi odlični protiv Heata, Lillard razbio Timberwolvese

76ersi su bili bolji od Cavsa, Lakersi su razbili Miami, a Kingsi su u produžetku bili bolji od Netsa. Lillard je predvodio Blazerse do pobjede protiv Wolvesa.

Miami Heat (32-30) – Los Angeles Lakers (27-34) 113:131

Impresivnu utakmicu odigrali su Lakersi. Ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Miamija. U prve dvije četvrtine ubacili su 73 poena, a u četvrtoj četvrtini dopustili su Miamiju samo 19 poena. Sjajnu večer imao je Isaiah Thomas koji je ubacio 29 poena. Dwyane Wade ponovno je bio najbolji igrač domaćina, ali nije uspio sam pomoći Heatu da dođu do pobjede.

Cleveland Cavaliers (36-25) – Philadelphia 76ers (33-27) 97:108

76ersi igraju vrhunski u posljednje vrijeme i velikim koracima grabe prema playoffu. Phila je imala 13 poena prednosti u četvrtoj četvrtini. Cavsi nisu tijekom cijele utakmice imali vodstvo, ali 2:25 prije kraja susreta došli su na 95:94, kada je Kyle Korver pogodio tricu. Poslije toga su Sixersi ubacili idućih osam poena i ostvarili su na kraju impresivnu pobjedu. Kod rezultata 95:94 jako važnu tricu pogodio je Dario Šarić. To je bio početak niza od osam poena zaredom.

Cavs:

LeBron James: 12-24, 30p, 9sk, 8as

76ers:

Ben Simmons: 8-14, 18p, 9sk, 8as, 2ukr

Joel Embiid: 7-18, 17p, 14sk, 6as

Dario Šarić: 5-13, 16p, 9sk

Sacramento Kings (19-43) – Brooklyn Nets (20-43) 116:111 (OT)

De’Aaron Fox nije htio biti heroj i pogoditi tricu za pobjedu, nego je jednostavno pogodio floater i utakmica je otišla u produžetke. Sjajnu utakmicu odigrao je Bogdan Bogdanović koji je ubacio 23 poena. Bogdan je ubacio šut minutu prije kraja, a onda je pogodio je još slobodna bacanja za potvrdu pobjede. Dva rookie igrača predvodila su Kingse do pobjede protiv Netsa. Kingsi i dalje nemaju deset pobjeda kod kuće, ovo im je bila tek deveta u sezoni.

Portland Trail Blazers (36-26) – Minnesota Timberwolves (38-27) 108:99

Novi poraz za Wolvese koji igraju bez Jimmyja Butlera. Damian Lillard odigrao je još jednu vrhunsku utakmicu, a ubacio je 35 poena. Portland je nešto lošije ušao u utakmicu, ali su zato susret prelomili u četvrtoj četvrtini. U toj četvrtini pobijedili su Minnesotu 33:21. Lillard je promašio prvih sedam šuteva u utakmici, ali je zato nadoknadio sve u nastavku.